Pielgrzymka do Kalisza

Dla wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu jest każdego roku bardzo ważnym przeżyciem. Od 28 maja 1998 roku Członkowie Domowego kościoła w liczbie zawsze około trzech tysięcy pielgrzymują zawierzyć losy swoich rodzin i kręgów Domowego Kościoła Głowie Świętej Rodziny, Świętemu Józefowi. Po przybyciu na miejsce następuje oficjalne zawiązanie wspólnoty, konferencja moderatora krajowego Domowego Kościoła, a także wspólna Droga Krzyżowa prowadzona po ścieżkach parku Sanktuarium z rozważaniami przygotowanymi przez przedstawicieli Domowego Kościoła. Do refleksji na temat obecności pielgrzymów i posługi w Ruchu przyczynia się również niezwykły śpiew w czasie liturgii. Uwieńczeniem pielgrzymowania jest wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza kaliskiego. Pielgrzymce towarzyszą nie tylko głębokie duchowe przeżycia religijne, ale staje się ona też okazją do spotkania wielu bliskich przyjaciół z całej Polski.

Tekst pochodzi ze strony http://www.swietyjozef.kalisz.pl/Pielgrzymki/

W naszej diecezji pielgrzymka organizowana jest w dniach 19-20 maja 2017 roku (piątek-sobota). Ze względu na dużą odległość, wzorem lat ubiegłych pielgrzymka będzie trwała dwa dni (z noclegiem w Licheniu w ośrodku „Arka”).

Koszt uczestnictwa wynosi 170 zł od osoby i zawiera w sobie także koszt noclegu. Zgłoszenia należy kierować do Krysi Rynkiewicz (nr tel. 696 215 836). Po zarezerwowaniu u Krysi miejscówki można będzie dokonać wpłaty na konto nr 27 1030 0019 0109 8510 0079 0158 – posiadacz rachunku Tomasz Wiszowaty ul. Zawady 22/2 15-697 Białystok z dopiskiem „pielgrzymka” oraz podaniem imion i nazwisk osób, których dotyczy wpłata.

Szczęść Boże
Ela i Tomek Wiszowaci

PROGRAM SPOTKANIA w sobotę 20 maja 2017 roku:

11.30 – Zawiązanie wspólnoty
12.15 – Ksiądz Franciszek Blachnicki – Sługa Niepokalanej
Konferencja Jolanty Szpilarewicz (odpowiedzialnej głównej INMK)
13.00 – Nabożeństwo maryjne
14.30 – Czas dla siostry i brata (oraz posiłek)
16.15 – Przygotowanie do Eucharystii
16.30 – Eucharystia

Akt zawierzenia małżeństw i rodzin oraz całego Domowego Kościoła św. Józefowi

Serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji naszych małżeństw, rodzin, parafii, Ojczyzny, wspólnoty Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło-Życie!

Danuta i Paweł Macińscy
para diecezjalna DK d. kaliskiej
ks. Michał Pacyna
moderator diecezjalny DK d. kaliskiej
Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa DK
ks. Tomasz Opaliński
moderator krajowy DK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* XIX Pielgrzymka w 2016 r. była pielgrzymką na 1050-lecie Chrztu Polski do Poznania, natomiast do Kalisza pielgrzymowała miejscowa wspólnota.