ŚWIADECTWA

Szczęść Boże

W dniach 2-18.08.2014 uczestniczyliśmy w Rekolekcjach Ozy Rodzin I stopnia w Jastarni organizowanych przez Diecezję Białostocką. Wzięły w nich udział 22 małżeństwa i około 50 dzieci. Cztery cudowne siostry  zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa (s.Ancella, s.Dobromiła, s.Julita  i s.Wioletta) oraz dziewczyny -Madzia, Kasia, Justyna i Miriam- stanowiły profesjonalną diakonię opiekuńczą dla „naszych” dzieci, dzięki czemu mogliśmy ze skupieniem uczestniczyć w adoracjach, wysłuchać konferencji w ramach szkoły życia i modlitwy. Wspaniałym wzajemnym ubogacaniem się  było codzienne spotkanie w kręgach. Moderatorem naszej Oazy był wspaniały ksiądz Grzegorz Malewicz. Ciepły, serdeczny i zawsze uśmiechnięty każdego dnia wspierał nas swoim słowem, mówił nam jak mamy stawać się nowymi ludźmi, jak mamy żyć i przemieniać swoje życie. Naszym Drogowskazem jest Jezus Chrystus, a rozwiązaniem problemów i instrukcją obsługi wszystkiego jest Pismo święte.

Podczas rekolekcji każdego dnia dokonywała się w nas przemiana w wielu strefach naszego życia małżeńskiego. Uczyliśmy się jak stawać się lepszymi dla siebie, dla syna, dla drugiego człowieka.

Wielkim, głębokim przeżyciem była dla nas modlitwa małżeńska w trakcie adoracji nocnej przed Najświętszym Sakramentem. Klęczeliśmy tylko oboje przed Bogiem i na głos dzieliliśmy się z nim swoimi radościami i smutkami. W pamięci pozostanie nam cudowny dialog małżeński, podczas którego czuliśmy spokój, radość, miłość, i bliskość obecnego w śród nas Jezusa.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas Droga Krzyżowa.. Dźwiganie ciężaru krzyża uświadomiło nam jak bardzo jesteśmy słabi, jak często upadamy, a mimo wszystko tak jak Jezus zawsze chcemy powstawać. Wbijanie gwoździe przez każdą rodzinę były symbolem okaleczania grzechami naszego Zbawiciela.

Dziękujemy Panu Bogu za ten cudowny czas modlitwy i skupienia. Za to, że pozwolił nam być na tych rekolekcjach i poznać wspaniałe małżeństwa Domowego Kościoła z wielu zakątków naszego kraju.

Oddaliśmy Panu Bogu nasze życie, naszą rodzinę, naszą codzienność. Wierzymy w to, że z Jezusem czeka nas tylko dobro mimo ponoszenia różnych ofiar. Dziękujemy Mu za radość i pokój, który jest naszych sercach.

Chwała Panu

Agnieszka i Piotr Kułakowscy

Komentowanie wyłączone