SOW

podreczniki-sowCzym jest Seminarium Odnowy Wiary?

Seminarium Odnowy Wiary to organizowane w ramach Ruchu Światło-Życie, dziesięciotygodniowe „rekolekcje w domu”, opracowane przez Centralną Diakonie Modlitwy Ruchu Światło-Życie i pomyślane jako forma preewangelizacji dla osób dorosłych (zwłaszcza tych, które chcą wejść na drogę formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie). Każdy tydzień Seminarium Odnowy Wiary ma swój określony temat, związany z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego (m.in. problem rozeznawania duchowego, przebaczenia i uzdrowienia, działania Ducha Świętego, grzechu i nawrócenia, osobistej relacji z Bogiem itd).

Seminarium zostało wkomponowane w program formacyjny Ruchu. Ma ono formę intensywnego życia Namiotem Spotkania, cotygodniowym spotkaniem modlitewnym w połączeniu z konferencją i spotkaniem w małej grupie. Seminarium znalazło swoje miejsce w programie formacyjnym Ruchu Światło-Życie, ponieważ w pewnym sensie można powiedzieć, że cała formacja deuterokatechumenalna w Ruchu stanowi nieustanne pogłębione Seminarium Odnowy Wiary. „Nie wyklucza to jednak – jak się podkreśla – by w poszczególnych wypadkach posługiwano się programem seminariów życia w Duchu w odniesieniu do osób, które nie przeszły podstawowej formacji w Ruchu i chciałyby przejść drogą skróconą przygotowanie do przyjęcia nowego wylania łask Ducha Świętego”. (z Deklaracji II Krajowej Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie odbytej w Krościenku nad Dunajcem w dniach 4-6 lutego 1977 roku, Ruch Światło-Życie wobec darów duchowych, pkt 6c – całość dokumentu:
deklaracja-krajowej-kongregacji-odpowiedzialnych.

Seminarium Odnowy Wiary może być zatem cennym sposobem ożywienia i pogłębienia wiary oraz pełniejszego otwarcia się na działanie Ducha Świętego w życiu każdego chrześcijanina.

Powyższe informacje zaczerpnięte zostały z notatnika Seminarium Odnowy Wiary „Obudzić Życie”

 

 

 

Komentowanie wyłączone