Tydzień I

img_6455Relacje po pierwszym spotkaniu

Dziś odbyło się pierwsze spotkanie Oazowego Seminarium Odnowy Wiary (SOW), na którym była obecna młodzież oazowa, jak również małżeństwa Domowego Kościoła. Inicjatorem tego wydarzenia była Diakonia Modlitwy na czele z jej odpowiedzialnymi: ks. Mateuszem Bajeną, Karoliną Wasilewską oraz Elizą i Adamem Czeremcha. Nad wszystkim czuwał ks. Rafał Arciszewski – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą, oddaniem tego czasu w ręce Pana Boga. Ks. Mateusz wprowadził nas w formułę spotkań i przedstawił plan pracy SOW. Następnie ks. Marek Solniczek – odpowiedzialny za Diakonię Ewangelizacji – powiedział konferencję na temat „Słuchania Słowa Bożego i metody medytowania go”, po czym wprowadził nas w pierwszy tydzień rozważań.

Ks. Marek zwrócił szczególną uwagę na fragment bliski sercu każdego oazowicza: Wj, 33 – mówiący o Namiocie Spotkania. Każdy z nas zostaje w nim zaproszony do Namiotu, ale dużo zależy od naszych chęci, czasu i od decyzji oddania siebie Bogu. Ks. Marek podzielił się również swoim świadectwem wiary i obcowania z Bożym Słowem.

Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim oraz posłaniem na cały tydzień rozważań.

Iza

 

Czas był wyśmienity. Patrząc na tych wszystkich ludzi, którzy przyszli na Oazowe Seminarium Odnowy Wiary, aby doświadczyć obecności Boga w swoim życiu i widząc ich radość, człowiek uświadamia sobie, że Jezus jest tuż obok, tylko wystarczy chcieć Go zobaczyć.

Pierwsze spotkanie to przedstawienie czym dla człowieka może być Słowo Boże, jak je słyszeć w swoim życiu i jak je rozważać. A to jest coś bardzo ważnego dla mnie. Radość Słowa Bożego i możliwość dawania świadectwa o jego działaniu w moim życiu jest czymś wielkim.

Jestem przekonany, że to będzie wielki czas odnowy relacji z żywym Bogiem i Jego Słowem.

ks. Marek

 

 

Komentowanie wyłączone