DIAKONIA KOMUNIKOWANIA SPOŁECZNEGO

 


 

Joanna i Marcin Warwińscy 
para odpowiedzialna DK

Spotkania formacyjne diakonii:
– raz w miesiącu – 24 listopada 2016 roku, 20 grudnia 2016 roku
– godz. 19:00
– parafia św. Krzysztofa w Zawadach

Kontakt:
Asia 501 656 879
Marcin 500 064 348
dks.bialy@gmail.com

Jesteśmy małżeństwem od 2007 roku. Nasze życie duchowe kształtowało się na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie, dlatego radością naszą jest możliwość wspólnego wzrastania w małżeństwie właśnie w Domowym Kościele.

W 2016 roku zostaliśmy powołani do pełnienia posługi pary odpowiedzialnej za Diakonię Komunikowania Społecznego. Polecamy się Waszym modlitwom i zapraszamy do współpracy.

 

Diakonia Komunikowania Społecznego podejmuje służbę poprzez szeroko pojęty „przekaz słowa” i pomaga w przechodzeniu od zwykłej komunikacji do komunii osób i wspólnot z wykorzystaniem dostępnych do tego mediów.

Podejmuje służbę ad intra i ad extra Ruchu, a także służbę ad intra i ad extra Kościoła by służyć wewnątrzkościelnemu dialogowi i dialogowi Kościoła i świata.

Cel:

  • formacja diakonijna (przybliżanie nauczania Kościoła nt. mediów, formacja specjalistyczna np. warsztaty dziennikarskie, szkolenia informatyczne)
  • miejsce spotkania członków Ruchu pracujących w mediach oraz informatyków i innych specjalistów posługujących się nowymi technologiami
  • formacja do dojrzałego korzystania z mediów (zarówno członków Ruchu jak też odczytujemy to jako naszą misję ad extra)
  • prezentacja Ruchu (ad intra i ad extra) w mediach własnych oraz innych
  • służba na rzecz komunikacji wewnętrznej Ruchu (np. poczta elektroniczna w domenie oaza.pl dla odpowiedzialnych i członków Ruchu, 64 listy dyskusyjne, forum.oaza.pl)
  • śledzenie dynamicznego rozwoju mediów i przemian społecznych zachodzących pod ich wpływem, wykorzystywanie nowych technologii w posłudze Ruchu (np. radio internetowe)

Cele, wokół których ogniskuje się formacja posługa diakonii wyrażają również naszą tożsamość jako diakonii Ruchu. Bardziej DKS określa się jako diakonia specjalistyczna niż jedna z diakonii pomocniczych diakonii jedności (por. rozwój diakonii życia).

Powyższy tekst pochodzi ze strony Centralnej Diakonii Komunikowania Społecznego: http://www.oaza.pl/cdks/

 

 

 

Komentowanie wyłączone