Maciej Pawlicki w mediach SKCh im. Ks. Piotra Skargi: o kłamstwie drugiej fali pandemii koronawirusa

Posted by · 1 Comment 

To nie był kolejny zwykły wywiad. Interlokutor red. Pawła Chmielewskiego odsłonił niewygodne fakty o pandemii koronawirusa. Jego słowa potwierdzają politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością – partią, której rząd jako jeden z pierwszych w Europie wiosną 2020 roku wprowadził drakońskie ograniczenia życia społecznego i religijnego oraz zamroził niemal całą gospodarkę.

Gościem należącej do Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi telewizji internetowej PCh24TV był reżyser Maciej Pawlicki. Napisał on artykuł oparty o wykresy śmiertelności na COVID-19 w Polsce i Europie. Czy jesteśmy w trakcie lub w przededniu drugiej fali pandemii koronawirusa? Czy minister Łukasz Szumowski podał się do dymisji w związku z błędami popełnionymi wiosną 2020 roku, w szczycie paniki koronawirusowej?

Maciej Pawlicki przeanalizował następujące po sobie decyzje Ministerstwa Zdrowia w sprawie koronawirusa. Zauważył on, iż wraz z upływem czasu decyzje te zaczęły się rozmijać z oczywistymi wnioskami płynącymi ze statystyk oraz z sytuacją społeczną w Polsce. Rząd, komunikując kolejne posunięcia, wpadł w typ narracji lobbingu koncernów farmaceutycznych. Reakcja wobec pandemii, która na początku wydawała się usprawiedliwiona, okazała się błędna, choćby ze względu na znacznie niższą niż spodziewana liczbę zgonów. – Mam obecnie kontakt z osobami starszymi, które z powodu ograniczeń przerwały leczenie, a także które nie mogły dostać się do szpitali. Często zastępowano te świadczenia wizytami online i przepisywaniem recept online, co jest bardzo wątpliwym prawnie i etycznie – mówił znany reżyser.

Gość telewizji PCh24TV (prowadzonej przez SKCh im. Ks. Piotra Skargi) powiedział także, że wydarzenia z ostatniego półrocza były dla niego przykrym doświadczeniem społecznym i cywilizacyjnym. Wolne media łatwo poddają się histerii i terrorowi, zamiast krytycznego spojrzenia na rzeczywistość i kontroli posunięć władzy i narracji, jaka jest suflowana w mediach publicznych.

Red. Pawlicki zaapelował o odejście przez rząd od przyjętej miary pandemii w postaci podstawowego wskaźnika podawanego obecnie we wszystkich mediach: dziennej liczby zakażeń koronawirusem. Sam prezes Jarosław Kaczyński, który niedawno widziany był z książką „Fałszywa pandemia”, prawdopodobnie rozważa już kluczową zmianę w tym aspekcie.

Sformułowania Sars Cov-2, koronawirus i COVID-19 nie są ze sobą tożsame. To ostatnie jedynie oznacza ciężką niewydolność układu oddechowego. Ale trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, że na COVID-19 zapada niewielki ułamek zarażonych koronawirusem (na początku września było to 16% zarażonych obserwowanych w szpitalach i zaledwie 0,6% zarażonych, objętych specjalistyczną opieką szpitalną – przyp. red.), podczas gdy zdecydowana większość nosicieli nie wykazuje żadnych objawów chorobowych. Jak zauważa Pawlicki, ministerstwo powinno podawać liczbę dzienną faktycznych zachorowań a nie zakażeń i to mogłoby wpłynąć na postrzeganie problemu w społeczeństwie.

Kanał PCh24TV w serwisie YouTube od ogłoszenia stanu pandemii, poza najczęściej poruszaną na kanale tematyką katolicką, regularnie publikuje materiały wideo poświęcone koronawirusowi, cytując także alergologów, epidemiologów i fizyków. We wrześniu 2020 r. kanał obserwowało ponad 78 tys. osób.

About Redakcja

Comments

Leave a Comment

One Response to “Maciej Pawlicki w mediach SKCh im. Ks. Piotra Skargi: o kłamstwie drugiej fali pandemii koronawirusa”

Trackbacks

Check out what others are saying about this post...
  1. […] pobrana z bialystok.oaza.pl/dk – Maciej Pawlicki w mediach SKCh im. Ks. Piotra Skargi: o kłamstwie drugiej fali pandemii koronawirus… […]Speak Your Mind

Tell us what you're thinking...
and oh, if you want a pic to show with your comment, go get a gravatar!

You must be logged in to post a comment.